Türk Telekom START Programına Gençlerden Büyük İlgi
  • Teknohigh
  • Genel
  • Türk Telekom START Programına Gençlerden Büyük İlgi

Türk Telekom START Programına Gençlerden Büyük İlgi

ABONE OL
10 Haziran 2024 13:37
Türk Telekom START Programına Gençlerden Büyük İlgi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Telekom, genç yeteneklerin öğrenme ve gelişim deneyimlerini destekleyerek geleceğin inşasına katkı sunmaya devam ediyor. 2015’ten bu yana gençlere staj ve iş imkânı sunan START programı, bu yaz döneminde de onlarca genci dört hafta boyunca ağırlayacak. Bu yıl on binin üzerinde başvuru alan START programı, uzun dönem staj ve istihdam olanaklarıyla gençlere kariyerlerinin ilk adımlarını Türk Telekom’un önderliğinde atma fırsatı veriyor.

 

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin Aslan, “Genç yeteneklere erken kariyer fırsatları sunarken, Türk Telekom’u daha yakından tanımalarını sağlayarak iş hayatına hazırlanmalarına olanak tanıyoruz. START Stajım Programı kapsamında uzun dönem staj sürecini başarıyla tamamlayan ve mezun olan genç yeteneklerimiz için istihdam yaratıyoruz. Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan markalarından biri olarak geleceği tasarlama yolculuğunda gençlerin yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Türk Telekom’un Dijital Geleceğe Katkısı

Teknoloji birikimi ile dijital geleceğin inşasına öncülük eden Türk Telekom, öğrenme ve gelişim programları ile gençleri destekleyerek kariyer fırsatları sunmaya devam ediyor. Gençlerin profesyonel kariyer yolculuklarında daha güçlü bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan Türk Telekom, START genç yetenek programıyla gençlere deneyim ve gelişim imkânı sunuyor. Türk Telekom’un lisans 3. sınıf öğrencilerine, yeni mezun ve 25 yaşını aşmamış gençlere yönelik sunduğu START programı bu yıl “Yeteneklerinle Geleceğe START Ver” sloganıyla on binin üzerinde başvuru alarak kayıt sürecini tamamladı. Değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayarak START programına kabul edilen gençler, yaz döneminde ‘START Stajım’ ile dört haftalık öğrenme ve gelişim yolculuğuna başlayarak kariyerlerini parlatacak deneyimler kazanacak. START programı, gençlere Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının merkezindeki Bilgi Teknolojileri, Network ve Erişim, Veri Analitiği ve Büyük Veri, Ürün ve Segment, Dijital Kanallar, Müşteri Deneyimi, Finans, İnsan Kaynakları gibi yenilikçi iş alanlarında deneyim fırsatı sunuyor. Program dahilinde kısa dönem stajından mezun olan ve uzun dönem staj programına katılmaya hak kazanan genç yetenekler, uzun dönem stajı sonrasında Türk Telekom’da istihdam imkânı elde ediyor. 2015’ten bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen START programıyla profesyonel kariyerine Türk Telekom’la daha güçlü adımlar atan gençler, çeşitli ve yenilikçi iş alanları ile yetenekleri ve kariyer hedefleriyle örtüşen farklı pozisyonlarda profesyonel kariyer yolculuklarını sürdürüyor.

 

 

“Genç Yetenekleri Öğrenme ve Gelişim Fırsatlarıyla İstihdam Ediyoruz”

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin Aslan, “Dijital geleceği inşa eden Türk Telekom ailesi olarak bu yolculukta en önemli önceliğimiz, nitelikli bir gelecek tasarlama arzusunda olan gençlerle birlikte yürümek. Geleceğe yönelik yaptığımız yatırımların odağında yarınlarımızın teminatı olan gençler var. Hayallerini ve yeteneklerini daha ileri taşımak isteyen gençlerin kariyer yolculuklarının ilk adımlarında yanlarında oluyoruz. Genç yeteneklere erken kariyer fırsatları sunarken, aynı zamanda “yaşayan bir üniversite” olan Türk Telekom ekosistemini daha yakından tanımalarına imkân sağlıyoruz. Türk Telekom START’a katılan genç arkadaşlarımız kısa dönem stajın ardından, uzun dönem staj, İnovasyon Proje Yarışması gibi ayrıcalıklı imkânlara sahip oluyor. START Stajım programı kapsamında uzun dönem staj sürecini başarıyla tamamlayan ve mezun olan genç yeteneklerimiz için istihdam yaratıyoruz. Kariyer programlarımız ile 2024’te 100’ün üzerinde genç yeteneği bünyemize katmayı hedefliyoruz. Bu yıl oldukça yoğun ilgi gören START Programımız ile birçok genç yeteneğe gelişim, deneyim ve iş imkânları sunmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan markalarından biri olarak geleceğin dijital dünyasını gençlerle birlikte inşa etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ