Samsung Galaxy Watch Serisi’ne Yapay Zeka Desteği: Galaxy AI Geliyor
  • Teknohigh
  • Genel
  • Samsung Galaxy Watch Serisi’ne Yapay Zeka Desteği: Galaxy AI Geliyor

Samsung Galaxy Watch Serisi’ne Yapay Zeka Desteği: Galaxy AI Geliyor

ABONE OL
13 Haziran 2024 11:29
Samsung Galaxy Watch Serisi’ne Yapay Zeka Desteği: Galaxy AI Geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samsung Electronics, Galaxy Watch Serisi için yeni donanım iyileştirmeleri ve büyük dil modeli (LLM) entegrasyonunu içeren Galaxy AI özelliklerini duyurdu. Bu yenilikle birlikte, Galaxy Watch akıllı saatler fitness, zindelik, uyku ve egzersiz takibi gibi konularda daha sezgisel, detaylı ve kapsamlı özellikler sunarak kullanıcılara sağlıklı yaşam konusunda daha fazla motivasyon sağlayacak.

Samsung, Galaxy S24 Serisi ile tanıttığı Galaxy AI teknolojisini daha fazla cihaza entegre etme sözü vermişti. Şimdi bu kapsamda, Galaxy AI‘ı Galaxy Watch’a getirerek, akıllı saatin özelliklerini yapay zekanın gücüyle geliştirmeye hazırlanıyor. LLM modeli ile geniş kapsamlı Samsung Health uygulaması birleşerek, bugüne kadar sunulan en kişiselleştirilmiş deneyimi kullanıcılarla buluşturacak.

Samsung Electronics Mobil Deneyim İş Birimi Başkan Yardımcısı ve Galaxy Ekosistem Ürün Planlama Ekibi Başkanı Junho Park, “Galaxy AI’ın gücünü ekosistemimize yaymaya devam ederek, daha fazla kişiselleştirme ve akıllı özelliklerle yeni olanaklar yaratmak istiyoruz. Galaxy AI’ı Galaxy Watch’a getirerek bu sürecin başlangıcını yaptık. Yakında Galaxy portföyümüzde daha fazla entegrasyon sunmayı dört gözle bekliyoruz,” dedi.

Gelişmiş Akıllı Özellikler ile Zindelikte Yeni Dönem

Samsung, kullanıcıların genel zindelik durumlarıyla ilgili örüntüleri daha iyi anlamalarını sağlamak ve anlamlı iç görülerle gelişmiş bir fitness deneyimi sunmak amacıyla çalışıyor. Galaxy AI ile Samsung Health’in birleşmesi, kullanıcılara daha kapsamlı zindelik iç görüler sunarak günlük fitness durumlarını iyileştirmelerine yardımcı olacak. Enerji Puanı özelliği, uyku, aktivite ve kalp ritmi gibi kişisel ölçümleri analiz ederek kullanıcının o günkü zindelik durumu hakkında bilgi verecek. LLM entegrasyonu ile kullanıcılara aldıkları puanları daha iyi açıklayan kişiselleştirilmiş mesajlar gönderilecek. Wellness Guide ise hedefe uygun iç görüler ve motivasyonel ipuçları sağlayarak kişisel hedeflere ulaşmayı kolaylaştıracak.

Detaylı Bilgiler ve Kapsamlı İç Görüler

Doğru ve kapsamlı metrikler, akıllı zindelik ve fitness deneyimlerinin temelini oluşturur. Yeni algoritmalar ve gelişmiş izleme araçları, yapay zeka ile birleştiğinde daha bütünsel ve uygulanabilir iç görüler sağlayacak. İyi bir gece uykusu kişisel zindelik için önemli olduğundan, Samsung uyku AI algoritmasını daha derinlemesine yeni uyku iç görüler sağlamak üzere geliştirdi. Uyku Puanı için yeni uyku göstergeleri, uyku kalitesine dair daha detaylı ve doğru analizler sunarak kullanıcının uyku düzenini iyileştirmesine yardımcı olacak. Yeni metrikler arasında uyku süresi, uyku döngüsü ve uyanık kalınan süre gibi göstergelerin yanı sıra uyku sırasında hareket ve yatakta geçirilen süre gibi ek metrikler de bulunuyor.

Egzersizlerde Gelişmiş Ölçümler ve Motive Edici Özellikler

Yeni fitness özellikleri, daha kişisel egzersizler için fiziksel kapasite ölçümleri sunuyor. Kişisel Kalp Ritmi Bölgesi’nin beş ayrı koşu yoğunluğu derecesine ek olarak, yeni Aerobik Eşiği (AT) ve Anaerobik Eşiği (AnT) Kalp Ritmi Bölgesi metrikleri, verimli bir koşu egzersizi için hızlı performans ölçümleri sağlıyor. Bisikletçiler, Fonksiyonel Güç Eşiği (FTP) metriklerini kullanarak performanslarını artırmak için AI veri analizine dayalı kişiselleştirilmiş güç indeksini kullanabiliyor. Fitness izleme araçları, kullanıcıların antrenmanlarını ve ilerlemelerini daha kolay takip etmelerine yardımcı olacak. Yeni Antrenman Rutini özelliği, çeşitli egzersizleri bir araya getirerek kesintisiz bir antrenman deneyimi sunacak. Yarış özelliği ise aynı rota üzerinde mevcut ve önceki performansları karşılaştırarak kullanıcıların kendi kendilerini motive etmelerini sağlayacak.

Yeni özellikler, yılın ilerleyen dönemlerinde One UI 6 Watch ile birlikte Galaxy Watch Serisi’nde kullanılabilir olacak. Haziran ayından itibaren ise sınırlı sayıdaki Galaxy Watch kullanıcısı, One UI 6 Watch Beta’ya erken erişim sağlayabilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ