Samsung’un 2024 model Neo QLED 8K TV’si AI teknolojileriyle evde eğlenceyi yeni bir boyuta taşıyor.
  • Teknohigh
  • Genel
  • Samsung’un 2024 model Neo QLED 8K TV’si AI teknolojileriyle evde eğlenceyi yeni bir boyuta taşıyor.

Samsung’un 2024 model Neo QLED 8K TV’si AI teknolojileriyle evde eğlenceyi yeni bir boyuta taşıyor.

ABONE OL
19 Haziran 2024 16:17
Samsung’un 2024 model Neo QLED 8K TV’si AI teknolojileriyle evde eğlenceyi yeni bir boyuta taşıyor.
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Samsung’un en ileri düzey AI özelliklerine sahip 2024 Neo QLED 8K QN900D modeli, evde içerik izleme deneyimini bir üst seviyeye taşıyan gelişmiş teknolojileri ile dikkat çekiyor. AI özellikleri, kullanıcıların içerik izleme alışkanlıklarını sorunsuz bir şekilde iyileştiriyor ve oturma odasına fark edilmeden entegre oluyor. Sahneyi analiz eden AI özellikleri sayesinde, kullanıcılar en sevdikleri içerikleri zahmetsizce izleyebiliyor ve otomatik görüntü, ses ve enerji tasarrufu ayarlarından faydalanıyor.

Samsung Neo QLED 8K QN900D, Samsung’un en güçlü işlemcisi olan NQ8 3. Nesil AI İşlemci ile donatıldı. Önceki nesil işlemcilere kıyasla iki kat daha hızlı bir nöral işleme birimine (NPU) sahip olan bu model, 64 yerine 512 nöral ağ ile sekiz kat daha fazla işleme gücü sunuyor. Bu sayede içerik gerçek zamanlı olarak analiz edilip optimize edilerek üstün görüntü ve ses kalitesi sağlanıyor ve izleyici odaklı bir TV deneyimi sunuluyor.

AI Görüntü Teknolojisiyle Kesintisiz Sürükleyicilik

Samsung AI TV, kullanıcılarına gerçekçi bir izleme deneyimi sunuyor. Örneğin, bir tenis maçı izlerken izleyici sahanın kenarındaymış gibi hissediyor. Her servis ve atış, oturma odasında canlanıyor. Bu sürükleyici deneyim, düşük çözünürlüklü içerikleri keskinleştiren ve top hareketlerini netleştiren AI 8K Yükseltme Pro ve AI Hareket Geliştirici Pro özellikleri sayesinde mümkün oluyor.

Ses Deneyiminde Yenilikçi Teknoloji

Gerçeğe yakın ses teknolojisi, AI sayesinde diyalogların gürültülü ortamlarda bile net bir şekilde duyulmasını sağlıyor. Aktif Ses Yükseltici Pro, sesleri ve arka plan gürültüsünü ayırt ederek izleyicilerin yalnızca gerekli sesleri duymasını sağlıyor. Nesne Takipli Ses (OTS) Pro ile film izlerken izleyiciler, kendilerini karakterlerin yerine koyarak her şeyi her yönden duyabiliyor.

İnce Ayarlar İçin Zahmete Gerek Yok

AI Optimizasyonu, izleyicilerin en iyi izleme deneyimini yaşaması için TV ayarlarını otomatik olarak optimize ediyor. AI Otomatik Oyun Modu, oyun başlıklarını ve türlerini tanıyarak ayarları otomatik olarak optimize ediyor ve oyuncuların görüntü veya ses ayarlamalarıyla uğraşmalarına gerek kalmıyor. AI Energy Modu, ortam aydınlatmasını analiz eden sensörler kullanarak ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlıyor ve enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca, ekran hareketlerini tanımlayıp parlaklığı buna göre ayarlayarak sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor.

Samsung Tizen OS işletim sistemi, AI TV’yi bir eğlence merkezinden öteye taşıyor. Kişisel tercihlere göre içerik seçen ve Samsung Knox ile gizliliği koruyan bu işletim sistemi, kullanıcıların hayatını zenginleştirirken kişisel tercihlerine müdahale etmiyor. Samsung‘un AI TV‘si, ses ve görsel deneyimlerin, kişiselleştirilmiş içeriklerin ve sürdürülebilirliğin sınırlarını zorluyor. Arka planda çalışan yapay zeka, kullanıcıların tercihleri doğrultusunda sürekli olarak gelişmeye devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ