Tether, Altın Destekli Yeni Dijital Varlığı Alloy by Tether’i Tanıttı
  • Teknohigh
  • Kripto Para
  • Tether, Altın Destekli Yeni Dijital Varlığı Alloy by Tether’i Tanıttı

Tether, Altın Destekli Yeni Dijital Varlığı Alloy by Tether’i Tanıttı

ABONE OL
21 Haziran 2024 15:38
Tether, Altın Destekli Yeni Dijital Varlığı Alloy by Tether’i Tanıttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto para dünyasının önde gelen şirketlerinden Tether, yeni token‘ı Alloy by Tether’i (aUSDT) duyurdu. Bu token, Tether Gold (XAU₮) tarafından destekleniyor ve dijital ekonomide istikrarı yeniden tanımlamak amacıyla stabil bir hesap biriminin gücünü altının güvenilirliği ile birleştiriyor.

Alloy by Tether, “bağlı varlıklar” olarak adlandırılan yeni bir dijital varlık kategorisi oluşturuyor. Bu varlıklar, referans varlıkların fiyatını takip etmek için aşırı teminatlandırma gibi stabilizasyon stratejileri kullanıyor. Bu yaklaşım, referans varlık ile bağlı karşılığı arasında tutarlı bir değer ve istikrar sağlanmasını hedefliyor.

Alloy by Tether‘in ilk token’ı olan aUSD₮, bir ABD dolarının değerini izlemek için tasarlandı ve Tether Gold (XAU₮) tarafından aşırı teminatlandırılmış durumda. Bu teminat, İsviçre’de rezerv edilen gerçek fiziksel altınlarla sağlanıyor.

Kullanıcılar, Tether Gold‘u teminat olarak kullanarak aUSD₮ token’ları oluşturabiliyor. Bu sayede, XAU₮‘lerini satmadan ABD doları gibi yaygın bir para birimiyle dijital işlemler yapabiliyorlar. Şu anda, Alloy by Tether akıllı sözleşmeleri Ethereum ana ağında konuşlandırılmış durumda. Ethereum uyumlu akıllı sözleşmelerle yönetilen bu süreç, teminat olarak Tether Gold yatırarak aUSD₮ oluşturmayı mümkün kılıyor. Price Oracle’larını kullanarak Mint to Value (MTV) oranını sürekli değerlendiren aUSD₮ akıllı sözleşmesi, tüm teminatları ve basılan token’ları takip ederek şeffaflık sağlıyor.

Alloy by Tether, daha geniş destek mekaniklerine sahip farklı bağlı varlıkların oluşturulmasına olanak tanıyan açık bir platform sunuyor. Bu teknoloji, portföylere entegre edilebilecek güvenli, altın destekli dijital varlıklar sunarak kurumlar için varlık yönetimine modern bir yaklaşım getiriyor. Yeni dijital varlığın ihraç ve yönetim faaliyetleri, El Salvador’daki CNAD tarafından yetkilendirilen “Moon Gold NA” ve “Moon Gold El Salvador” tarafından üstleniliyor.

Tether CEO’su Paolo Ardoino, “Altınla desteklenen ve fiat para birimine bağlı dijital bir varlık sınıfı sunan Alloy by Tether‘i duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu yenilikçi çözüm, USD₮ gibi geleneksel stabilizasyon mekanizmalarından farklı olsa da önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor. Yakında çıkacak olan dijital varlık tokenizasyon platformumuzda da kullanmayı planladığımız bu yeni çözümün sektörde nasıl karşılanacağını sabırsızlıkla bekliyoruz,” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ