Odine Halka Arzında Talep Toplama Tarihleri Belirlendi

Odine Halka Arzında Talep Toplama Tarihleri Belirlendi

ABONE OL
11 Mart 2024 13:08
Odine Halka Arzında Talep Toplama Tarihleri Belirlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Odine, halka arzında 13-14-15 Mart tarihlerinde talep toplayacak. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) ve Yatırım Finansman Menkul Değerler eş liderliğinde gerçekleştirilecek halka arzda pay başına 30 TL fiyattan satış yapılacak.

Halka arzda toplam 44.200.000 TL nominal pay satışa sunulacak. Bunun 22.100.000 TL nominal kısmı sermaye artırımı, 22.100.000 TL nominal kısmı ise ortak satışı yoluyla gerçekleştirilecek. Halka arzın 1.3 milyar TL’nin üzerinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Halka arzda, payların %60’ı yurt içi bireysel yatırımcıya, %35’i yurt içi kurumsal yatırımcıya, %5’i ise yurt dışı kurumsal yatırımcıya tahsis edilecek. Halka arzdan elde edilen kaynakların büyük bir kısmı, yurt dışındaki büyüme hedeflerini desteklemek için kullanılacak.

Odine CEO’su Alper Tunga Burak, şirketin halka arzı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, borçsuz ve güçlü nakit pozisyonuna sahip olduklarını belirtti. Şirketin özkaynaklarla güçlendirilmiş bir finansman yapısına sahip olduğunu vurgulayan Burak, yurt dışında büyüme adımlarını hızlandıracaklarını ifade etti.

Odine’in aktif büyüklüğünün arttığını ve 2023 yılında yaklaşık olarak iki katına çıktığını belirten Burak, şirketin uluslararası alanda operasyonlarını genişletmek için önemli adımlar attığını söyledi. Burak, yatırımcılardan şirketin uzun vadeli planlarını destekleyen ve güvenen kişilerin Odine’ye ortak olmalarını umduklarını ifade etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ