Türk Telekom’un Altyapısıyla, Yeni Nesil Teknolojiler Hayata Geçiyor

Türk Telekom’un Altyapısıyla, Yeni Nesil Teknolojiler Hayata Geçiyor

ABONE OL
9 Haziran 2024 14:54
Türk Telekom’un Altyapısıyla, Yeni Nesil Teknolojiler Hayata Geçiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin dijital dönüşüm lideri Türk Telekom, teknoloji birikimiyle yerli ekosistemi desteklemeye devam ediyor. 5G’ye geçiş sürecinde yerli unsurların geliştirilmesine odaklanan Türk Telekom, üretim sektörünü Endüstri 5.0 ve 5G teknolojileriyle tanıştırmayı amaçlayan WIN EURASIA Fuarı’na teknoloji çözüm ortağı olarak destek verdi. 5-8 Haziran tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi‘nde düzenlenen WIN EURASIA’nın internet ve 5G altyapısını sağlayan Türk Telekom, fuarda kurulan demo fabrikada 42 teknoloji geliştirici markanın 30 farklı 5G kullanım senaryosunu hayata geçirmesinde öncü rol oynadı.

Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özden, “Türkiye’nin 5G’ye en hazır operatörü olarak bugüne kadar ‘Endüstriyel Şebekeler ve 5G Dikey Sektör Uygulamaları’ konularında sanayiden tarıma, eğitimden sağlığa kadar birçok önemli projeyi tamamladık. 5G’ye geçiş sürecinde, teknoloji birikimimizle yerli ekosistemin gelişimine öncülük etmeye devam ediyoruz. 5G altyapımızı kullanarak endüstriyel otomasyon teknolojileri deneyim senaryolarını fuarda sergilemenin ve bu teknolojilerin pratikteki etkilerini tüm ziyaretçilerle paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Türk Telekom olarak, ülkemizin teknolojisini ve potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirme konusunda kararlıyız” dedi.

Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Türk Telekom, dijital geleceği inşa etme çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. “Herkes için yüksek hızda erişim” mottosuyla 81 ilin her köşesini fiber ağlarla donatan Türk Telekom, yerli ekosistemi destekleyerek Türkiye’yi yarının teknolojilerine hazırlıyor. 441 bin km fiber altyapısı ve yüzde 52’si fiberle bağlı LTE baz istasyonlarıyla Türkiye’nin 5G’ye en hazır operatörü olan Türk Telekom, sağlıktan finansa, eğitimden sanayiye birçok alanda öncü 5G çalışmalarına imza attı. 5G’ye geçiş sürecinde yerli unsurları geliştirmeye odaklanan Türk Telekom, üretim sektörünü Endüstri 5.0 ve 5G teknolojileriyle tanıştırma konusunda öncü ve Türkiye’nin otomasyonda geleceğe yönelik vizyonunu şekillendiren WIN EURASIA Fuarı’na teknoloji çözüm ortağı olarak destek verdi. İstanbul Fuar Merkezi’nde 5-8 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen fuar, yapay genel zeka ile 5G teknolojisindeki gelişmeleri sanayi ile buluşturdu. Endüstriyel otomasyon ve 5G alanında birçok sektörde öncü çalışmalara imza atan Türk Telekom, WIN EURASIA’nın internet ve 5G altyapısını sağladı. Fuarda yer alan 5G Arena’daki demo fabrika ise Türk Telekom ve Nokia’nın teknoloji çözüm ortaklığı ile inşa edildi. 42 teknoloji geliştirici markayı bir araya getiren demo fabrikada 30 farklı 5G kullanım senaryosu, Türk Telekom teknolojisiyle eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

 

Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özden, “Türkiye’yi yeni nesil teknolojilerle buluşturmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 441 bin km fiber altyapımız ve yüzde 52’si fiberle bağlı LTE baz istasyonlarımızla Türkiye’nin 5G’ye en hazır operatörüyüz. ‘Endüstriyel Şebekeler ve 5G Dikey Sektör Uygulamaları‘ konularında sanayiden tarıma, eğitimden sağlığa kadar birçok önemli projeyi tamamladık. Ülkemizi her alanda üst sıralara taşıma motivasyonu ve yerli ekosistemin gelişimine yönelik çabamızla 5G alanında altyapı yatırımlarımıza devam ediyoruz. 5G’ye mümkün olduğunca yerli unsurlarla geçmeyi ve geliştirdiğimiz yenilikçi çözümleri dünyaya ihraç etmeyi hedefliyoruz. Türk Telekom olarak, ülkemizin teknolojisini ve potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak adına üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirme konusunda kararlıyız. Fuarda sergilenen endüstriyel otomasyon teknolojileri deneyim senaryolarıyla, bu teknolojilerin pratikteki etkilerini tüm ziyaretçilerle paylaşmanın heyecanını yaşadık” dedi.

WIN EURASIA’da deneyim alanlarının ev sahipliğini üstlenen ve 5G altyapısını sağlayan Türk Telekom’un yöneticileri, farklı dikey sektörlerde yapılan 5G demolarının detaylarını katılımcılarla paylaştı. Türk Telekom Network ve Kalite Güvence Direktörü Emel Uzun Subaş, 5 Haziran’da gerçekleştirilen “5G, Metaverse ve Yapay Genel Zekanın Otomasyon ve Üretim Süreçlerine Etkisi” panelinde; Türk Telekom İş Zekası ve Veri Yönetişim Direktörü Murat Kılıç, 6 Haziran’daki “Yapay Genel Zeka ve Otomasyon: Geleceğin Üretim Paradigması” panelinde; Türk Telekom Mobil Erişim Direktörü Ahmet Serdar Muslu, 6 Haziran’daki “5G ve Ekosistem” panelinde; Türk Telekom Ürün ve Servis Yönetimi Direktörü Fatih Türkoğlu ise 7 Haziran’daki “Makineler Günümüzün Yeni İnternet Kullanıcıları” panelinde konuşmacı olarak deneyimlerini paylaştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ