Türk Telekom ve Rönesans Holding Dijitalleşme İçin Güçlerini Birleştirdi

Türk Telekom ve Rönesans Holding Dijitalleşme İçin Güçlerini Birleştirdi

ABONE OL
12 Haziran 2024 13:45
Türk Telekom ve Rönesans Holding Dijitalleşme İçin Güçlerini Birleştirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin dijital dönüşümünde lider rol üstlenen Türk Telekom, teknoloji birikimini hayatın her alanına yaymaya devam ediyor. Bu doğrultuda, Türk Telekom ve Rönesans Holding, veri merkezi, akıllı otoyol ve bölge ülkelere ürün ve hizmet sağlama projelerinde iş birliği yapma kararı aldı. İki şirket arasında imzalanan iyi niyet anlaşması kapsamında, Türk Telekom’un Ankara’da planladığı veri merkezi projesinde Rönesans Holding ile iş ortaklığı kurulacak. Ayrıca, Nakkaş-Başakşehir Otoyolu Projesi’nde akıllı ulaşım sistemleri (AUS), ücret toplama sistemleri (ÜTS) ve elektromekanik süreçlerin tasarımı, uygulaması ve işletilmesi konularında birlikte çalışılacak.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik ediyor ve teknoloji birikimimizi yaşamın her alanına yansıtıyoruz. Savunmadan sanayiye, finanstan enerjiye, eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma, sanattan spora birçok alandaki dijitalleşmeye öncülük ediyoruz. Teknoloji deneyimimizle otoyolları, köprüleri, şehirleri ve kültürel miras alanlarımızı dijitalleştiriyoruz. Ülkemizi geleceğe taşıyacak projelere imza atıyoruz ve Türkiye’nin teknoloji üreten ve ihraç eden bir ülke olma vizyonuna katkı sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak ise, “Projelerimizi hayata geçirirken stratejik iş birlikleri ve köklü ortaklıklar bizim için çok önemli. Türk Telekom ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma, iş birliği kültürümüzün bir göstergesi olarak sektörümüzde örnek teşkil edecek ve birçok önemli projenin hayata geçmesini sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin dijital dönüşümünün lideri Türk Telekom, teknoloji birikimini yaşamın tüm alanlarına aktarmaya devam ediyor. Bu misyon doğrultusunda, veri merkezi, akıllı otoyol, enerji üretimi ve yurt dışındaki projelerde iş birliği yapmak üzere Rönesans Holding ile iyi niyet anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Türk Telekom’un Ankara’da gerçekleştirmeyi planladığı veri merkezi projesinde Rönesans Holding ile ortaklık kurulacak. Ayrıca, Nakkaş-Başakşehir Otoyolu Projesi’nde akıllı ulaşım sistemleri (AUS), ücret toplama sistemleri (ÜTS), elektromekanik süreçlerin tasarımı, uygulaması ve işletme hizmetleri konularında birlikte çalışılacak.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türkiye’nin dijital dönüşüm yolculuğunda öncü bir rol üstleniyor ve teknoloji birikimimizle dijital geleceğin inşasına katkı sağlıyoruz. Bu vizyonumuzu hayatın her alanına yansıtarak savunmadan sanayiye, finanstan enerjiye, eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma, sanattan spora birçok farklı alanda dijital dönüşüme liderlik ediyoruz. Teknoloji alanındaki deneyimimizle otoyolları, köprüleri, şehirleri ve kültürel miras alanlarımızı uçtan uca dijitalleştiriyoruz. İnsanı merkeze alan yaklaşımımızla teknoloji birikimimizi doğru yatırımlarla güçlendirerek, dijital geleceğin inşasına liderlik etmeyi sürdürüyoruz. Rönesans Holding ile akıllı otoyollar ve veri merkezi gibi projelerde iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşma, hem Türkiye’nin dijital dönüşümünde öncü projelere imza atmamızı hem de bölgesel liderlik vizyonumuza katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmemizi sağlayacak. Bu iş birliğinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak ise, “Rönesans Holding olarak projelerimizi hayata geçirirken stratejik iş birlikleri ve köklü ortaklıklar bizim için çok önemli. Türk Telekom ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşmanın, iş birliği kültürümüzün en önemli göstergelerinden biri olarak, sektörümüze örnek olacağına ve birçok önemli projenin hayata geçmesini sağlayacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ