Trendyol Mayıs Ayı E-İhracat Verilerini Açıkladı: Tekstil ve Ev Ürünleri Zirvede

Trendyol Mayıs Ayı E-İhracat Verilerini Açıkladı: Tekstil ve Ev Ürünleri Zirvede

ABONE OL
13 Haziran 2024 11:40
Trendyol Mayıs Ayı E-İhracat Verilerini Açıkladı: Tekstil ve Ev Ürünleri Zirvede
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Trendyol, sunduğu yenilikçi e-ticaret deneyimi ile Türk üretici ve satıcıları dünya pazarlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Şirket, mayıs ayına ait e-ihracat verilerini açıkladı. Bu dönemde yerli satıcılar yaklaşık 2 milyon ‘Made in Türkiye’ etiketli ürünü yurt dışına gönderdi. En fazla talep gören ürün kategorileri ise tekstil ve ev ürünleri oldu.

Mayıs ayında Trendyol aracılığıyla e-ihracat yapan Türk üretici ve satıcılar, başarılı satış performanslarını sürdürdü. Trendyol‘un verilerine göre, Türk satıcılar yaklaşık 2 milyon ürünü dünya pazarlarıyla buluşturdu. Tekstil ve ev ürünleri, en çok sipariş edilen ürün grupları olarak öne çıktı. Yerli satıcılar, Azerbaycan’da tişört, Körfez bölgesinde takım elbise, Orta ve Doğu Avrupa (CEE) ve Almanya-Avusturya (DACH) bölgelerinde elbise gibi ihtiyaçları karşıladı. Tekstil dışındaki ürünler arasında en büyük talep tava, saklama kabı ve alez gibi ev ürünlerine oldu. Türk ürünlerine en yoğun ilgi Azerbaycan ve Körfez bölgesinden geldi. ‘Made in Türkiye’ etiketli ürünlerin en çok satıldığı şehirler ise Bakü, Riyad, Cidde, Dubai ve Bükreş oldu.

Bursa E-İhracatta Öne Çıktı

Trendyol‘un sunduğu e-ticaret deneyimi sayesinde uluslararası pazarlara açılan şehirler arasında mayıs ayında Bursa liderliği aldı. Bursa’yı Adana, Gaziantep, Denizli ve Mersin takip etti.

Azerbaycan’da Mega Mayıs Etkisi

Trendyol, e-ihracata yönelik sunduğu uçtan uca hizmetlerle yerli üretici ve satıcıları kampanyalarla desteklemeye devam etti. Azerbaycan’a yönelik Mega Mayıs kampanyası sayesinde Türkiye’den Azerbaycan’a yaklaşık 1 milyon ürün satışı gerçekleşti.

Türk ürün ve üreticilerini dünya pazarlarına taşıyan Trendyol, mikro ihracat çözümleriyle son bir yılda 90 bini aşkın satıcısını e-ihracatçı hale getirdi. Trendyol ile e-ihracat yapan yerli işletmeler 2023 yılında 650 milyon dolarlık ihracat hacmi gerçekleştirdi. Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformu Trendyol, son olarak Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen “İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni”nde e-ihracat kategorisinin şampiyonu oldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ