Türk Telekom, Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanlarını Yetiştiriyor

Türk Telekom, Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanlarını Yetiştiriyor

ABONE OL
17 Haziran 2024 14:27
Türk Telekom, Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanlarını Yetiştiriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin dijital dönüşümünde öncü rol oynayan Türk Telekom, her yıl düzenlediği Siber Güvenlik Kampı’nın bu yılki başvuru sürecini başlattı. Siber güvenlik alanında kendini geliştirmek isteyen genç yetenekler için 2020’den beri düzenlenen kamp, gençlere dijital dünyayı güvenli hale getirme fırsatı sunuyor. 2024 yılı Siber Güvenlik Kampı, 12-23 Ağustos tarihleri arasında hem online hem de yüz yüze eğitimlerle gerçekleştirilecek ve başvurular 30 Haziran 2024’e kadar devam edecek.

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin Aslan, Türk Telekom’u “yaşayan bir üniversite” olarak gördüklerini belirterek, eğitim ve kariyer programlarıyla gençlere dijital geleceğin inşasında yer alma imkânı sunduklarını söyledi. Dr. Aslan, “Alanında uzman çalışanlarımızı gençlerle buluşturarak teknoloji birikimimizi aktarıyoruz. Beşinci dönemini başlattığımız Siber Güvenlik Kampı ile ulusal ve kişisel güvenliğin kritik unsurlarından biri olan siber güvenlik alanına genç yetenekler kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz,” dedi.

Türk Telekom, eğitim ve kariyer programlarıyla gençlere dijital geleceğin inşasında rol alma fırsatı sunuyor. Gelişim Üssü çatısı altında genç yeteneklere deneyim odaklı öğrenme, yenilikçi iş alanları hakkında bilgi edinme ve sektör profesyonelleriyle bir araya gelme imkânları sağlıyor. Erken kariyer olanakları tanıyan Türk Telekom, teknoloji birikimini gençlere aktararak “geleceğin becerileri” temelinde hazır işgücü oluşturmayı hedefliyor.

2020’den bu yana düzenlenen Siber Güvenlik Kampı’nın beşinci dönemi için başvuru süreci başladı. Bu programa siber güvenlik alanına ilgi duyan, aktif olarak çalışmayan ve staj yapmayan lisans 3. ve 4. sınıf öğrencileri başvurabiliyor. 12-23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek kamp, katılımcılara 10 gün boyunca teknik ve uygulamalı eğitimlerin yanı sıra kişisel ve mesleki gelişimi destekleyecek eğitimler sunacak. Başvurular, www.turktelekomkariyer.com.tr adresi üzerinden 30 Haziran Pazar gününe kadar yapılabilecek.

Dr. Hüseyin Aslan, “Dijital geleceğin mimarı olarak Türk Telekom’u yaşayan bir üniversite şeklinde konumlandırıyor, eğitim ve kariyer programlarımızla gençlere dijital geleceğin inşasında rol alma imkânı tanıyoruz. Uzman çalışanlarımızla gençleri buluşturarak teknoloji birikimimizi aktarıyor ve alanında yetişmiş insan kaynağı oluşturuyoruz. Beşinci dönemini başlattığımız Siber Güvenlik Kampı ile siber güvenlik alanına genç yetenekler kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz,” diye ekledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ