LC Waikiki, Microsoft’un Yapay Zeka Çözümleri ile Operasyonel Verimliliği Artırıyor

LC Waikiki, Microsoft’un Yapay Zeka Çözümleri ile Operasyonel Verimliliği Artırıyor

ABONE OL
3 Temmuz 2024 15:11
LC Waikiki, Microsoft’un Yapay Zeka Çözümleri ile Operasyonel Verimliliği Artırıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin önde gelen perakende moda markası LC Waikiki, operasyonel verimliliği artırmak amacıyla Microsoft Türkiye ile iş birliği yaparak yapay zeka tabanlı çözümler geliştiriyor. LC Waikiki, ürün ve koleksiyon planlama süreçlerini optimize etmek için LunaSpark adlı yapay zeka asistanını kullanıyor. Bu asistan, Microsoft’un Azure platformunun OpenAI GPT tabanlı dil modelleri ve kurumsal dokümanlardan faydalanarak, ürün yönetimi ekiplerine verimli çözümler sunuyor.

Dil engelini aşmak için ise LC Waikiki, Microsoft Teams platformunda LingoSpark adlı yapay zeka tabanlı çeviri asistanını devreye soktu. LingoSpark, merkez ile yurtdışı mağazalar arasındaki iletişimi gerçek zamanlı çeviri hizmeti sunarak kolaylaştırıyor. Bu asistan, Microsoft Azure’un ses ve dil modellerini kullanarak, kullanıcıların kendi dillerinde konuşmalarını sağlıyor ve konuşmaları anında tercüme ediyor. Böylece, olası yanlış anlaşılmalar ve iletişim kopuklukları önleniyor.

Ayrıca, LC Waikiki ve Microsoft Türkiye, yazılım geliştirme süreçlerinde verimliliği artırmak amacıyla GitHub Copilot’un geliştirilmesinde de birlikte çalıştı. LC Waikiki yazılımcıları, Copilot’un sunduğu önerilerden yararlanarak üretkenliklerini artırdı. LC Waikiki’de Copilot’un kullanımı %25’e ulaştı ve bu oran giderek artıyor.

LC Waikiki Dijital Dönüşüm ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Şerafettin Özer, Microsoft ile olan iş birliklerinin, yapay zeka destekli dijital asistanlar sayesinde verimliliği artırdığını ve uluslararası iletişimi kolaylaştırdığını belirtti. Microsoft Türkiye’den Elif Acar Özgüner ise, LC Waikiki’nin ileri teknoloji kullanımıyla tekstil sektöründe örnek teşkil ettiğini ifade etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ