Bilgiyi keşfetme yolculuğu Vitamin İlkokul’la başlıyor
  • Teknohigh
  • Genel
  • Bilgiyi keşfetme yolculuğu Vitamin İlkokul’la başlıyor

Bilgiyi keşfetme yolculuğu Vitamin İlkokul’la başlıyor

ABONE OL
27 Ocak 2024 12:51
Bilgiyi keşfetme yolculuğu Vitamin İlkokul’la başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de dijital dönüşüme liderlik eden Türk Telekom, iştirak şirketi Sebit’le online eğitimde öncü çalışmalarını sürdürüyor. Sebit’in geçtiğimiz eğitim öğretim yılında eğitim hayatına ilk adımlarını atan öğrenciler için hizmete sunduğu yapay zekâ destekli Vitamin İlkokul ürünü; interaktif etkinlikleri, 3D animasyonları ve etkileşimli yapısıyla tatillerde de kalıcı öğrenmeyi destekliyor. 

 

35 yıllık eğitim teknolojileri deneyimiyle öncü çalışmalara imza atan Türk Telekom iştiraki Sebit, yenilikçi çözümleri ve akıllı platform yapısıyla online eğitime liderlik etmeyi sürdürüyor. Öğrencilerin sağlam ve güçlü bir temel inşa etmelerini sağlamak üzere yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda eğitim uzmanları tarafından tasarlanan ve geçtiğimiz yıl kullanılmaya başlanan Vitamin İlkokul, soyut durumları somutlaştıran örnekler ve analojiler sayesinde ilkokul öğrencilerindeki muhtemel kavram yanılgılarının önüne geçiyor. İlgi çeken içeriklerle çocukları keşfetme yolculuğuna çıkararak öğrenmeyi kalıcı hâle getiren Vitamin İlkokul, çok sayıda etkinlik ve alıştırma imkânı sunarak öğrencilerin yıl içinde öğrendiklerini tatil dönemlerinde de pekiştirmelerini sağlıyor.

 

5E Öğrenme Modeli Vitamin İlkokul’da

Yapay zekâ destekli Vitamin İlkokul’da 2D ve 3D animasyonlardan oluşan konu anlatımları, sınıf etkinlikleri, çalışma soruları dokümanları, özetler, interaktif etkinlikler, testler ve alıştırmalardan oluşan dijital içerikler eğitsel bir akışla öğrenciye sunuluyor. Vitamin’in öğrenciyle aynı dili konuşan etkileşimli içerikleri, öğrenmeyi öğrencinin severek benimsediği bir sürece dönüştürüyor.

 

5E Öğrenme Modeli esas alınarak üretilen Vitamin İlkokul, öğrencilerin öğrenme sürecinin her adımında aktif katılımlarını destekleyerek kavramların kalıcı öğrenilmesini sağlıyor. Giriş (Engage), Keşfetme (Explore), Anlatım/Açıklama (Explain), Uygulama/Derinleştirme (Elaborate), Değerlendirme (Evaluate) adımlarından oluşan model; öğrenmeyi keyifli hâle getirerek öğrencilerin becerilerini farklı yaşam durumlarında da kullanabilmelerini hedefliyor. Vitamin İlkokul’un kişisel takibe olanak sağlayan yapay zekâ desteği sayesinde veliler ve öğretmenler, öğrencilerin çalışmalarını yakından takip edebiliyor.

 

Öğretmenlere özel özgün içerikler

Eğitim hayatlarının ilk kademesinden itibaren öğrencilere benzersiz ve çok boyutlu bir öğrenme ortamı sunan Vitamin İlkokul, yüksek görsel ve işitsel kaliteye sahip özgün içerikleri sayesinde öğretmenlere derslerini zenginleştirme fırsatı sunuyor.

 

2024-2025 eğitim öğretim yılında Vitamin İlkokul’un basılı kaynakları ve ders kitapları da öğrencilerin ve öğretmenlerin kullanımına sunulacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ