Wilo Grup, Dijital Dönüşümdeki Yol Arkadaşı WiloGPT’yi Tanıttı
  • Teknohigh
  • Yazılım
  • Wilo Grup, Dijital Dönüşümdeki Yol Arkadaşı WiloGPT’yi Tanıttı

Wilo Grup, Dijital Dönüşümdeki Yol Arkadaşı WiloGPT’yi Tanıttı

ABONE OL
9 Kasım 2023 16:26
Wilo Grup, Dijital Dönüşümdeki Yol Arkadaşı WiloGPT’yi Tanıttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Wilo Grup, inovasyon ve dijital dönüşümde öncü bir rol oynamaya devam ediyor. Şirket, çalışanlarının günlük işlerini iyileştirmek ve veri güvenliğini sağlamak amacıyla WiloGPT adında kendi iç yapay zeka sohbet robotunu tanıttı. Şu anda yaklaşık 200 çalışan tarafından test edilen WiloGPT, yakın gelecekte çok uluslu teknoloji grubunun tüm çalışanlarının hizmetine sunulacak. Wilo, bu girişimiyle dijital dönüşümdeki sürdürülebilir ve inovasyon odaklı bir çalışma ortamının oluşmasını amaçlıyor.

Sürdürülebilir üretim ve su teknolojileri alanında 150 yılı aşkın süredir küresel çapta hizmet sunan ve Türkiye’de 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Wilo, dijital dönüşümde çalışanların iş süreçlerini daha etkili hale getirmek ve veri güvenliğini en üst düzeye çıkarmak amacıyla WiloGPT isimli kendi yapay zeka sohbet robotunu oluşturdu. Bu yeni araç, aynı işlevselliği sunan ChatGPT’ye benzer özelliklere sahip ve Wilo’nun IT altyapısının bir parçası olarak yüksek düzeyde veri koruması sunuyor. Wilo çalışanları tarafından aktif olarak kullanılmaya başlayan WiloGPT ilerleyen zamanlarda çok uluslu şirketin tüm çalışanlarının kullanması için yaygınlaşacak.

Dijital Dönüşümde Wilo Etkisi

Küresel mega trendlerle ilişkilendirilen zorlukları çözmede yapay zekanın önemli bir rol oynadığına değinen Wilo Türkiye Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Banu Kiper, “Yapay zeka, günümüzün karmaşık iş dünyasında karşılaşılan küresel zorlukların üstesinden gelmede önemli bir itici güç haline geldi. Bu nedenle Wilo Grubu olarak, WiloGPT gibi inovatif çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. WiloGPT’nin getirdiği değer, iş süreçlerimizi daha hızlı ve verimli hale getirmenin ötesine geçiyor. Ayrıca, müşterilerimize daha iyi hizmet sunma kapasitemizi artırarak onların gereksinimlerini daha iyi karşılamamıza olanak tanıyor. Bu uygulama, Wilo’nun dijital dönüşüm stratejisi ile tam olarak uyumlu bir şekilde sürekli geliştirilecek. Çünkü teknolojiye olan bağlılığımız ve inovasyona olan tutkumuz, endüstri lideri olarak pozisyonumuzu sürdürme kararlılığımızın bir yansıması. WiloGPT, gelecekteki başarılarımızda da önemli bir rol oynayacak” açıklamalarında bulundu.

 

Wilo Hakkında

1872 yılında Almanya’da kurulan Wilo, 150 yılı aşkın pompa ve pompa sistemleri üreten global bir marka olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Kendi alanında ‘ilk’leri gerçekleştiren ve geleceğin teknolojilerini geliştiren Wilo, Türkiye’deki faaliyetlerine 1992 yılında başladı. 30 yıldır Türkiye’de çalışmalarını sürdüren Wilo, 1992 yılından bu yana istikrarlı bir büyüme gerçekleştirerek sektörün lider markası oldu. İnşaat sektörünün içinde yer alan mekanik tesisat pazarında yenilikçi pompa sistemleri ile hizmet veren Wilo, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de geniş ürün yelpazesi ile bina teknolojileri, yangınla mücadele, su yönetimi ve endüstriyel alanlarda müşterilerine çözüm sunmaya devam ediyor.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ