Casper, Tech Brands Turkey’de En Teknolojik Bilgisayar Markası Ödülünü aldı.
  • Teknohigh
  • Bilgisayar
  • Casper, Tech Brands Turkey’de En Teknolojik Bilgisayar Markası Ödülünü aldı.

Casper, Tech Brands Turkey’de En Teknolojik Bilgisayar Markası Ödülünü aldı.

ABONE OL
23 Şubat 2024 10:13
Casper, Tech Brands Turkey’de En Teknolojik Bilgisayar Markası Ödülünü aldı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin teknoloji tabanlı ilk ve tek ödül programı Tech Brands Turkey araştırmasının sonuçları açıklandı. Casper, NielsenIQ’nun gerçekleştirdiği araştırma raporuna göre, Tech Brands Turkey’de Türkiye’nin en teknolojik bilgisayar markası seçildi. Türkiye’nin teknoloji markası Casper, böylelikle üst üste 5. kez “Bilgisayar Sektörü” kategorisinde birinci olarak Tech Brands Turkey ödülünün tekrar sahibi oldu. 

 

NielsenIQ Türkiye ve Pazarlamasyon iş birliği ile gerçekleştirilen Tech Brands Turkey ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye’nin teknoloji tabanlı ilk ve tek ödülü olma özelliğini taşıyan Tech Brands Turkey, teknoloji, inovasyon, dijital ve pazarlama alanlarında sektörünün liderlerini bir araya getiriyor. Tech Brands Turkey’de, jüriyi tüketiciler oluştururken, Türkiye’nin en teknolojik markaları 12 ilde NielsenIQ Türkiye’nin yaptığı araştırmayla belirleniyor. Tech Brands Turkey’in 2024 yılı “Bilgisayar” kategorisinin birincilik ödülünü bu yıl da kazanan Türkiye’nin teknoloji markası Casper, ödüle üst üste beşinci kez sahip oldu.

 

Türkiye’nin Teknoloji Markaları Belirlendi 

 

Tech Brands Turkey’de en teknolojik markalar, ülke genelindeki tüketici kitlesinin vermiş olduğu yanıtlar baz alınarak belirleniyor. Türkiye’deki markaların teknoloji alanındaki tüketici-marka algısının araştırıldığı programda akaryakıttan bilgisayara, inşaattan sağlık alanına kadar toplamda 30 farklı sektörde marka tüketici algısı ölçümleniyor. Türkiye’nin en teknolojik markaları, Nielsen Türkiye’nin kontrolünde 12 ilde A, B, C1, C2 SES grubundan 1000 kişi ile online anket yöntemi kullanılarak belirlendi. Ankete katılanların erkek kadın oranı aynı iken, çalışma, 15-64 yaş arasındaki tüketicilerle soru cevap şeklinde gerçekleştirildi.

 

Casper Üst Üste 5. Kez Bilgisayar Kategorisinin Birincisi Oldu

Türkiye’de teknoloji sektörüne ve dijital dönüşüme 33 yıldır yön veren Casper, Tech Brands Turkey araştırmasında bu yıl da “Bilgisayar Sektörü” kategorisinde ödül sahibi oldu. Beş yıl üst üste ödüllendirilmelerinin gururunu yaşadıklarını aktaran Casper Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Feray Karaman, “Bu bizim için paha biçilemez bir ödül. Müşteri memnuniyetini odağına alan bir firma olarak, tüketicilerin taleplerini ve beklentilerini anlayarak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi geliştiriyoruz. Türkiye’nin en büyük bilgisayar üreticisi olarak, uzun yıllar istikrarla sürdürdüğümüz varlığımızın temelinde iki ana unsur var. Bunlardan ilki, kullanıcılarımızın bize olan inancı ve güveni, ikincisi ise bizlerin de bu güvenle her gün kendimizi ve sistemlerimizi en iyisi olmak üzere kurgulamamız. Bu yönde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar doğrultusunda tüketiciler tarafından belirlenen Tech Brands Turkey ödülünü beşinci kez almanının mutluluğunu yaşıyoruz. Tech Brands Turkey araştırmasını düzenleyen NielsenIQ Türkiye ile Pazarlamasyon ekiplerine ve bizlere bu ödülü layık gören tüm tüketicilerimize teşekkür ederiz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ